avatar

публікації

АКТИВНІСТЬ ФОТОСИНТЕТИЧНОГО АПАРАТУ ТА ПРОДУКТИВНІСТЬ ОЗИМОЇ ПШЕНИЦІ ЗА ОБРОБКИ ХЕЛАТОВАНИМ МІКРОДОБРИВОМ І СТИМУЛЯТОРОМ РОСТУ

На рослинах двох сортів озимої пшениці Фаворитка і Смуглянка, вирощених в умовах дрібноділянкового досліду й оброблених хелатованим мікродобривом ава- тар і стимулятором росту енерген, вивчали: динаміку листкового індексу посівів, масу сухої речовини надземної частини рослин, чисту продуктивність фотосин- тезу, активність антиоксидантних ферментів хлоропластів прапорцевих листків у період колосіння—молочно-воскова стиглість, зернову продуктивність рослин.

читати далі...

Накормить растение через лист

Выйдя на сушу, наземные растения не утратили способности поглощать воду и элементы питания через листья. Возможность вносить удобрения на лист начала изучаться еще на заре развития агрохимии, а сегодня уже вошла в традиционную практику выращивания всех сельскохозяйственных культур. Понимание механизма поглощения листьями элементов дает перспективы для более эффективного использования листовых удобрений.

читати далі...

ІННОВАЦІЙНА НАУКОВА РОЗРОБКА ДЛЯ ПІДВИЩЕННЯ ПРОДУКТИВНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

В умовах значного зростання цін і зменшення доз внесення мінеральних добрив в Україні актуальним є створення та впровадження нових екологічно безпечних і технологічних препаратів, покликаних підвищити ефективність використання рослинами поживних елементів мінеральних добрив і ґрунту. Це має сприяти підвищенню зернової продуктивності рослин та якості зерна і, відповідно, – рентабельності його виробництва.

читати далі...