avatar


ЗЕРНОВІ КУЛЬТУРИ

Пшениця, жито, ячмінь, овес, рис, кукурудза та інши

Застосування мікродобрива «Аватар – 1» сприяє:

Норми витрати препарату

Сільсько-господарська культура Обробка насіння "Аватар" мл/т Позакореневе підживлення
"Аватар мл/га" Фаза обробки Кількість обробок
Пшениця, ячмінь, овес, жито 200-260 100-140 Фаза кущення, трубкування - прапорцевий лист, фаза колосіння - початок цвітіння, налив зерна 2-3


ОСОБЛИВОСТІ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР (по відношенню до мікроелементів)

Відомо, що до фази трьох листків зернові культури живляться лише за рахунок поживних речовин в насінині та її оболонці. Тому на даному етапі особливо важлива обробка насіння сумішшю мікроелементів, оскільки рослина ще нездатна поглинати поживні речовини кореневою системою, навіть при їх достатній кількості у ґрунті.

Зернові культури особливо чутливі до нестачі таких мікроелементів, як мідь, сірка та марганець.

Мідь підвищує стійкість рослин до несприятливих погодних умов, грибних і бактеріальних захворювань. Забезпечує метаболізм фосфору та азоту. Сприяє синтезу білків. При нестачі міді листя знебарвлюється та скручується.

Сірка являється складовою частиною білків, входить до складу двох амінокислот - цистину і метіоніну, бере участь у азотному обміні, відіграє важливу роль в окислювально-відновних реакціях. При нестачі сірки пригнічується синтез білка, рослини зупиняються в рості, збільшується вміст небілкової форми азоту та нітратів, зменшується стійкість до хвороб, посухи і низьких температур.

Марганець бере участь у процесах фотосинтезу, утворення хлорофілу, синтезі білків та вітамінів С, В, D. Відіграє важливу роль як регулятор концентрації рослинних гормонів. Особливо зернові потребують марганці в період кущіння.

У разі суттєвої нестачі марганцю з’являється блідо-жовті полоси і коричневі плями на листках. Рослини виглядають слабкими і пониклими.


КУКУРУДЗА

Застосування мікродобрива «Аватар – 1» сприяє:

Норми витрати препарату

Сільсько-господарська культура Обробка насіння "Аватар" мл/т Позакореневе підживлення
"Аватар мл / га" Фаза обробки Кількість обробок
Кукурудза 150-200 100-140 3-4, 6-8 листків, викидання волоті 2-3


ОСОБЛИВОСТІ ЗЕРНОВИХ КУЛЬТУР (по відношенню до мікроелементів)

ПОТРЕБА КУКУРУДЗИ В МІКРОЕЛЕМЕНТАХ

Традиційно кукурудзу вважають «індикатором» вмісту мікроелементів в ґрунті. Кукурудза чутлива до застосування цинку (Zn), марганцю (Mn), міді (Cu) та бору (B). За нестачі цих мікроелементів гальмується ріст та розвиток рослин кукурудзи та знижується продуктивність культури.

Рослини кукурудзи мають дві критичні фази щодо забезпеченості їх мікроелементами: