avatar


Вісмут (Ві)

За деякими оцінками середній вміст вісмуту в рослинах не перевищує 0,02 мг/кг сухої маси, а в їстівних частинах рослин становить 0,06 мг/кг сухої маси

Фізіологічна роль

Сполуки вісмуту, зокрема наночастки вісмуту широко використовують при створенні фармацевтичних матеріалів з різкопідвищеною антимікробною активністю для лікування різних соматичні захворювань (виразка дванадцятипалої кишки, гастрит, хронічний пронос, діарея).

Також встановлена доцільність застосування даних сполук в рослинництві для захисту рослин проти патогенів і несприятливих впливів абіотичної природи. Дослідниками відзначена стимулююча дія нанопрепаратів вісмуту на довжину проростків і коренів різних рослин.

Виявлено системну лікувальну фунгіцидну дію нанопрепаратів вісмуту, які знижують розвиток хвороби (кореневі гнилі, штами Вас. Mesentericus та ін).

Вивчено пестицидне активність різних з'єднань сурми і вісмуту [12 14]. Аналогічно з'єднанням миш'яку найбільш високою мікробіологічної активністю володіють сполуки тривалентних сурми і вісмуту. З'єднання цих елементів у вищій валентності менш активні.