avatar


ОЛІЙНІ КУЛЬТУРИ

РІПАК ОЗИМИЙ

Застосування препаратів «Аватар» сприяє:

норми витрат препарату

Обробка насіння "Аватар" мл/т Позакореневе підживлення
"Аватар мл/га" Фаза обробки Кількість обробок
150-200 100-140 4-6 листків, відновлення вегетації, бутонізація, налив 2-4


ПОТРЕБА РІПАКА В МІКРОЕЛЕМЕНТАХ

Ріпак характеризується підвищеною вимогою до забезпеченості грунтів мікроелементами, особливо бором, сіркою, магнієм та ін, потреба в яких зростає на провапнованих ґрунтах. Доступність мікроелементів для ріпаку знижується в сухі роки, а також при холодній погоді, надлишковому фосфорному і азотному харчуванні.

Ріпак вимагає відносно багато бору для свого росту і розвитку. Він грає важливу роль в біології запліднення, підвищує еластичність тканин, сприяє приросту коренів. Бор стимулює проростання пилку, збільшує кількість квіток і плодів. При нестачі в грунті бору сповільнюється ріст ріпаку, молоде листя рослин озимого ріпаку стає блискучим, краю загортаються назовні, старі - жорсткими, жовто-оранжево-червоного забарвлення по краях; стебло потовщується, цвітіння затримується, утворюється мало стручків і насіння.

Магній потрібний для утворення вегетативних органів рослин ріпаку. Симптом нестачі магнію у ріпаку характеризується жилковими хлорозами (мармуровість) листя. У більш пізніх фазах розвитку листя приймають червонувате до коричневої забарвлення і потім відмирають. Симптоми нестачі марганцю часто зустрічаються на пухких грунтах з високим вмістом гумусу.


СОНЯШНИК

Застосування препаратів «Аватар» сприяє:

Норми витрати препарату

Обробка насіння "Аватар" мл/т Позакореневе підживлення
"Аватар мл/га" Фаза обробки Кількість обробок
150-200 100-140 4-5 пар справжніх листків, через 14 діб 2-3


ПОТРЕБА СОНЯШНИКУ В МІКРОЕЛЕМЕНТАХ

Соняшник, маючи потужну, глибоко проникаючу в ґрунт кореневу систему, споживає значну кількість елементів живлення на формування одиниці продукції.

Критичними фазами у потребі культури в мікроелементах є фази поява 6-8 пари листків та цвітіння. Культура дуже чутлива до нестачі бору, особливо під час посухи та на карбонатних ґрунтах.

Для успішного вирощування соняшника важливе застосування мікроелементів, що впливають на вміст жирів в рослині: бор і мідь підвищують вміст олії, цинк - фосфоліпідів, бор і цинк (спільно) - органічних кислот.

Крім того, зазначені мікроелементи відіграють велике значення у захисті рослин від ураження білою гниллю та іншими захворюваннями, що у підсумку сприяє збереженню і підвищенню якості врожаю.

Ознаки суттєвої нестачі марганцю проявляються перш за все на молодих листках, головним чином, сітчастий хлороз між жилками листя, в подальшому ділянки хлорозних тканин відмирають. При дефіциті бору спостерігається деформація кошиків. Надалі можливо не утворення суцвіття або формування полого квітконоса, що негативно впливає на врожайність.