avatar


ПЛОДОВО-ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

Застосування препаратів «Аватар» сприяє:

норми витрат мікродобрива

Культура Позакореневе підживлення
Фаза розвитку культур для внесення препаратів мг/га Кількість обробок
Полуниця 3-4 листочків, повний викид квітконосів, дозрівання, восени - в період диференціації бруньок (перша декада серпня) 150-200 3-4
Саджанці Вимочуванння кореневої системи, 2мл/0,5л; Перед та через 10 днів після висадки в грунт, через три-чотири тижні 2м/10л 2
Суниця 3-4 листочків, повний викид квітконосів і дозрівання (у 2-й і 3-й рік плодоношення: 50мл/га) 150-200 3
Виноград За два тижня до і під час цвітіння, дозрівання 150-200 3-4
Плодові дерева Весною одночасно з фітосанітарними обробками, по завершенні цвітіння, через 2 тижні після підстригання 150-200 3-6
Газони Весняне відростання, через 2 тижні після підстригання 2-3мл/10л/1 сотка 2-4
Квіти Бутонізація і повторювати через 2-3 тижні 2мл/2л 2-10


ПОТРЕБА ПЛОДОВО-ЯГІДНИХ КУЛЬТУР В МІКРОЕЛЕМЕНТАХ

Цинк необхідний всім культурам, особливо плодовим. Як і інші мікроелементи, цинк відіграє важливу роль в білковому, вуглеводному і фосфорному обміні, в біосинтезі вітамінів і ростових речовин (ауксинів), а при різкій зміні температур підвищує жаро- і морозостійкість рослин. При нестачі у плодових дерев на кінцях гілок утворюються укорочені пагони з дрібними листям, розташованими у вигляді розетки (так звана "розеточність"), а при сильному дефіциті з'являється "суховерхість".

Магній входить до складу хлорофілу, що визначає його важливе значення в житті рослин: він бере участь у вуглеводному обміні, дії ферментів і в освіті плодів. При недостатній кількості магній посилено пересувається з листя в репродуктивні органи. Недолік магнію в першу чергу проявляється на листках: між їх жилками утворюється хлороз, вони залишаються зеленими, їх забарвлення нагадує ялинку, а при гострій нестачі магнію відзначається "мармуровість", скручування і пожовтіння. У плодових рослин спостерігається ранній листопад, що починається з нижніх пагонів навіть влітку, і сильне опадання плодів.

При нестачі заліза в листках рослин порушується утворення хлорофілу, в результаті чого у плодових дерев, розвивається хлороз листя, який проявляється в першу чергу на молодих верхніх листках і пагонах (листя втрачають зелене забарвлення, бліднуть і передчасно опадають) . Крім того, в рослинах затримується синтез ростових речовин - ауксинів.

Бор сприяє посиленню росту пилкових трубок і проростання пилку, збільшенню кількості квіток і плодів. Бор позитивно впливає на стійкість рослин до грибкових, бактеріозним і вірусних захворювань. У плодових культур дефіцит бору виражається в подрібненні верхніх листків, їх скручуванні і обпаданні, а при різкому дефіциті і в розвитку "суховерхості", в появі на плодах (всередині і зовні) рідких виразок, які потім буріють і опробковіютьт, причому плоди набувають характерного гіркуватого присмаку.

Недолік міді викликає у рослин затримку росту і цвітіння, хлороз листя, втрату пружності клітин (тургору) і в'янення рослин. При гострому дефіциті міді у плодових культур - "суховерхість" і невластивий в період зростання бічних пагонів.