avatar


ОВОЧЕВІ КУЛЬТУРИ

Застосування препаратів «Аватар» сприяє:

норми витрат препарату

Культура Передпосівна обробка насіння, мл/т Позакореневе підживлення
Фаза розвитку культур для внесення препаратів мг/га Кількість обробок
Картопля 100-200 Висота рослин 10-12см, бутонізація - початок цвітіння, дозріваняя 150-200 3
Овощі 2 мл/кг 3-4 листочки, через 10-14 днів від попередньої обробки 150-200 2-6
Кавун, диня 2мл/2л/кг 3-4 листочки, бутонізація та дозрівання 150-200 3
Гриби Ферментація при приготуванні субстрату, пастеризація при формуванні субстрату, внесення міцелію і подальше покриття поверхні компосту папером - 5мл/10л; Нанесення покривної землі (2-3 рази) - 5мл/20л 5-6


ПОТРЕБА ОВОЧЕВИХ КУЛЬТУР В МІКРОЕЛЕМЕНТАХ

Овочеві культури порівняно з іншими найбільш вимогливі до родючості ґрунту. Це зумовлюється тим, що за порівняно короткий період вони утворюють велику надземну масу і формують високий урожай. Окрім основних елементів живлення, вони є досить вибагливими до мікроелементного живлення. Позакореневе підживлення мікроелементами сприяє підвищенню інтенсивності поглинання кореневою системою азоту, фосфору і калію з ґрунту; сприяє підвищенню імунітету рослин, стійкості до негативних чинників середовища.

Для повноцінного живлення овочевих культур необхідні мікроелементи: марганець, бор, магній, цинк, мідь, залізо, молібден, кобальт та інші. Недолік марганцю та бору погіршує плодоношення, збільшує опадання бутонів і зав'язі, знижує урожай плодів, насіння.

При нестачі магнію спостерігається хлороз, який спочатку розвивається на нижніх листках, при цьому тканина між жилками жовкне або стає білою.

У капусти хлороз помітний між жилками, починаючи з верхніх. Пошкоджена тканина жовкне, однак біля жилок залишається зеленою.

У огірків, кабачків, гарбузів листки блідо-зелені. Вони жовтіють, буріють і відмирають, а біля жилок тканина залишається зеленою. У помідорів на нижніх листках блякне верхня долька.

Цинк - регулює білковий, ліпоїдний, вуглеводний, фосфорний обмін і біосинтез вітамінів і ростових речовин-ауксинів. У разі його нестачі у рослин з’являються сірувато-зелені листки. Листки поступово стають бронзовими або жовто-коричневими, а їхні краї буріють. Стебла тонкі й дерев’янисті. Нестачу цинку найчастіше відчувають гарбузи, кабачки, патисони.

Для помідорів характерна неправильна хлоротична крапчастість, яка швидко розвивається в некротичні плями різного розміру. Спочатку на листках нижніх і середніх ярусів, а потім і на всіх листках рослини, розкидані плями з'являються сіро-бурого і бронзового кольору. Листові пластинки зазвичай стають маленькими і вузькими.

Нестача міді негативно позначається на рості рослин. Стебла стають тонкі й тверді, листки втрачають тургор і на них з’являються жовтувато-зелені плями. Спочатку коренева система розвивається краще, ніж надземна, потім ріст корінців сповільнюється, вони буріють і відмирають.

У помідорів листки стають темно-синювато-зеленими. Розвивається хлороз, листки і стебла крихкі.